Andekas laps 2013

Andeka Lapse stipendiumi saavad tänavu 15 last

20.02.2013

24. veebruaril toimuval Eesti Vabariigi 95. aastapäeva kontsert-aktusel Paide raekojas antakse üle sihtkapitali "Andekas laps" 2013 stipendiumid. Tänavu on laureaate 15.
 

Laureaatide hulgast võib leida rohkesti tublisid Paide linna sportlasi ja kooliõpilasi. Nominente andeka lapse stipendiumile oli 27 ning Sihtkapital Andekas Laps nõukogu otsusel on laureaate 15 last ja H. Hanssoo Malekool. Stipendiumiga kaasneb rahaline preemia.

Sihtkapitali Andekas Laps nõukogu esimehe ja Paide Linnavolikogu esimehe Tarmo Alt´i sõnul soovitakse eelkõige tunnustada laste andekust. „Nõukogu võttis eesmärgiks pöörata tähelepanu just andekusele ja pealehakkamisele. Üksnes andekusest ei piisa, vaid oluline on ka oskus ja töökus, et oma andekust ära kasutada ja seeläbi häid tulemusi saavutada. Tänavused laureaadid on mõlemat – nii andekad kui ka visad oma talenti rakendama ja tõestanud oma andekust ka tulemustega“, selgitas Alt laureaatide valikut.

Andekas laps 2013 stipendiumid antakse üle 24. veebruaril Paide raekojas kell 13.00 algaval Eesti Vabariigi 95. aastapäeva kontsert-aktusel.

Sihtkapitali „Andekas laps“ 2013 aasta laureaadid

Nimi

Saavutused

Hillar Hanssoo Malekool

H. Hanssoo elutöö jätkaja ja noorte maletajate kasvataja. Täna õpib koolis 26 noort. Maleõpetajaks on Toomas Mihkelev

Mario Järv

Andeks maletaja, H. Hansoo Malekooli õpilane, Eesti Maaspordiliidu „Jõud“ noorte Meistrivõistlustel  III koht.

Silver Münzer

 

Väga hea õpilane, andekas matemaatik, nuputamisvõistluse Känguru Järvamaa parim, maakonna matemaatikaolümpiaadil III koht, õpib muusikakoolis kitarri, treenib korvpalliklubis Seitse

Gertrud Alatare

 

Tubli sportlane Paide võrkpalliklubis, Nõmme Kalju jalgpalli naiskonna mängija, aktiivne organisaator, hea fotograaf, koolis viieline, osaleb olümpiaadidel, õpib kunstikoolis, 20 söejoonistust Nõmme kalju mängijatest.

Stiivo Siider

Väga hea õpilane, hea organisaator, piirkondlikel olümpiaadidel - geograafias I koht, matemaatikas II-III koht, füüsikas II koht; andekas võrkpallur.

Kaarel Siimut

 

 

Väga hea õpilane, klassivanem, piirkondlikel olümpiaadidel keemias, füüsikas I koht ,matemaatikas ja emakeeles 4-5 koht, andekas tuletõrjesportlane – Eesti meister konksredeliga ronimises, 4x100m tuletõrjejooksus II koht, 100m  takistusribas ja Balti MV 4x 100m takistusjooksus II koht.

Jane Saar

Väga hea õpilane, maakondlikul bioloogia ja emakeele olümpiaadil I koht, Südames matemaatika I koht, hõbemedali kandidaat.

Kaarel Piibeleht

 

Mitmekülgne ja  andekas viiuldaja, osaleb Paide Muusikakooli sümfonjett orkestris, lööb kaasa koolibändis ja teeb kooliraadiot. Tubli rahvatantsija ja koorilaulja. Kergejõustiku kohtunik

Kristiina Kristal

Väga hea õpilane, maakondlikul inglise keele olümpiaadil I koht, keemias III koht, kuldmedali kandidaat

Krete Kaasik

 

Andekas trampoliini sportlane; Tallinna Ülikooli lahtistel Meistrivõistlustel , Tartu „Kevad Cupil“,  Open Balticul ja Paide lahtistel Meistrivõistlustel  I kohad, osaleb ka tuletõrjespordi treeningutel, tubli õpilane.

Mariliis Einma

 

Aktiivne organisaator, osaleb olümpiaadidel, õpib muusikakoolis kitarri ,Järvamaa neidudekoori ja Eesti lastekoori laulja, osales Rahvusooper Estonia Ooperistaari konkursil ja valiti programmi osalema; tubli kodutütar.

Oskar Hanko

Tubli õpilane, Paide ujumisklubi liige, andekas triatlonist 2012 aasta Eesti Meistrivõistlustel D vanuseklassis triatlonis II koht, Eesti triatloni karikasarjas I koht, duatlonis III koht

Marin Merisalu

Ujumisklubi parim ujuja, Eesti Meistrivõistlustel 400 m. kompleksi II koht, 200m  kompleksi ja 50 m. rinnuli III koht, Järvamaa seeriavõistluste võitja, koolis viieline, osaleb olümpiaadidel ja tegeleb fotograafiaga.

Triin Heinaste

 

Väga hea, mitmekülgselt ja andekas õpilane,  Junior Achivmenti uurimustööde vabariikliku konkursi võitja. Särav laulja kooris ja ansamblis. Andekas tantsulooja, tantsija ja  õhtujuht.

Sander Viilup

Andekas korvpallur, U 16 noortekoondise liige , õpib ja treenib Pärnus. 2012 a Eesti Meistrivõistluste II koht, Eesti Karikavõistluste III koht.

Robin Oja

 

Andekas karateka, kuulub Eesti noortekoondisesse ja valmistub 2014.  aasta maailmameistrivõistlusteks, 2012 aasta Eesti meister. Robin on ääretult töökas ja oma treeningrühma liider.