Paide linna andekad lapsed 2014 - stipendiaatide nimekiri

19.02.2014

Vabariigi aastapäeval tunnustab Paide linn ka tublit järelkasvu ning seda sihtkapitali "Andekas laps" stipendiumi näol.

Tänavu saavad rahapreemia 18 linna noort, kes osutusid valituks 28 kandidaadi seast.

Sihtkapitali nõukogu esimehe Tarmo Alti sõnul on preemia saamise puhul esmatähtis kiita last ja noort tema andekuse ning mitte alati heade hinnete eest. "Kuigi ka see on preemiate määramisel oluline," märkis Alt.

Sihtkapitali Andekas Laps stipendiumi pälvivad sel aastal:

Timo Mäeots - andekas muusik, laulab ja teeb seadeid ansamblis Unistajad, juhendab tehnikaringi, on Järva maleva liige

Marin Merisalu - Paide Ujumisklubi parim ujuja, Eesti meistrivõistlustelt neli III kohta, rahvusvahelisel Kalev Openil II koht, Järvamaa rekordid 50, 100, 200, rinnuli ja 200m kompleksujumises

Anett Kollin - aktiivne õpilane, tema keskkonnaalane uurimistöö esindas Eestit rahvusvahelisel keskkonnaprojektide olümpiaadil Türgis

Jan Margen Vau - väga hea õppeedukusega õpilane, maakonna matemaatikaolümpiaadil I ja füüsikaolümpiaadil III koht, võistluse "Südames matemaatika" II koht, kooli õpilasesinduse president, andekas kunstnik ning tegeleb ka rahvatantsuga

Krete Kaasik - andekas trampoliini sportlane - Eesti meister 2013 trampoliinis, kuulub Eesti koondisesse, osaleb Euroopa ja MM võistlustlustel, tegeleb ka tuletõrjespordiga ja on tubli õpilane

Nele Teinfeldt - kuulub moekonkursi MoeP.A.R.K. korraldustoimkonda, koostab tantsukavasid, esindab kooli keemia- ja matemaatikaolümpiaadidel ning tegeleb õpilasfirmaga

Oskar Hanko - tubli õpilane ja Paide ujumisklubi ujuja, saavutanud Eesti karikavõistlustel nii triatlonis kui ka duatlonis üldarvestuse II koha

Ivar Salm - silmapaistvalt andekas ja teadmishimuline õpilane, matemaatika maakondliku olümpiaadi III koht, "Nuputa"võistluse kooli võistkonna liige, samuti esindab kooli males ja on tubli sportlane

Meico Vettik - andekas krossisõitja Mini Olümpia motokrossis USA-s superkrossi V koht, motokrossi VI koht, on ka tubli õpilane

Mari Mikson - aktiivne õpilane, SA Tiigrihüppe konkursil „Märka matemaatikat enda ümber" I koht, tubli sportlane - head tulemused pikamaajooksus ja ratsutamises

Kaarel Siimut - edukas tuletõrjesportlane, Eesti karikavõistlustel kolm I kohta, + individuaalne Eesti rekord, Eesti meistrivõistluste kaks I ja üks II koht, Baltimaade MV kaks I ja üks I koht, juunioride MM 9. ja 20. koht

Mario Järv - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti Maaspordiliidu „Jõud" noorte meistrivõistlustel III koht, Eesti koolide MV võistkondlik pronks

Kristofer Nilp - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti Maaspordiliidu „Jõud" noorte meistrivõistlustel II koht

Jaagup Lööper - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, koolide MV võistkondlik pronks

Kristo Klaus - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti koolide MV võistkondlik pronks

Voiteh Karnatsevitš - andekas maletaja, Hillar Hanssoo Malekooli õpilane, Eesti koolide MV võistkondlik pronks

Anneli Oro - andekas maletaja, M. Ranniku mälestusturniiri III koht

Raul Ruugla - andekas maletaja, Eesti maaspordiliidu Jõud noorte meistrivõistluste II koht